Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Medicalaser Web Sitesi Ziyaretçileri Gizlilik Bildirimi 

Bu “Web Sitesi Ziyaretçileri Gizlilik Bildirimi”nde, Medicalaser GmbH, Benzstrasse 11 b-c, D-82178 Puchheim  adresinde bulunan (bundan böyle “Medicalaser” olarak anılacaktır) bu web sitesi(“Web Sitesi”) aracılığıyla (www.medicalaser.com.tr) ziyaretçilerinden (“Ziyaretçiler“) topladığı veya aldığı kişisel verilerin nasıl kullanıldığı tanımlanmaktadır. İşbu bildirimde, kişisel verilerinizi nasıl toplayabileceğimiz veya alabileceğimiz, toplayabileceğimiz kişisel veri türleri, bu verileri nasıl kullandığımız, paylaştığımız ve koruduğumuz, haklarınız ve gizlilik uygulamalarımız hakkında bize nasıl ulaşabileceğiniz açıklanmaktadır.

Kişisel Verileri Sizden Nasıl Toplayabiliriz veya Alabiliriz

Medicalaser, Web Sitesini çeşitli yollarla kullanmanız vasıtasıyla kişisel verilerinizi toplayabilir veya alabilir.

Kişisel verilerinizi veya diğer bilgilerinizi bu Web Sitesinin “Bize Ulaşın” sayfasında sunulan çeşitli iletişim yollarıyla, örneğin Medicalaser e-posta adresleri, telefon numaraları veya çevrimiçi (online) formlar ile bize göndermeyi tercih edebilirsiniz.

Web Sitesine eriştiğiniz, siteyi görüntülediğiniz ve kullandığınız zaman, belirli Web Sitesi kullanım bilgilerini toplayan tanımlama bilgileri (cookies) veya benzer teknolojileri kullanabiliriz. Tanımlama bilgisi, bir web sitesini ziyaret amacıyla kullanılan bilgisayara veya taşınabilir araca yerleştirilen veri dosyasıdır. Üçüncü şahısların cihazınıza tanımlama bilgisi yerleştirmesine izin vermeyiz. Kullandığımız tanımlama bilgisi çeşitleri ve bunları kullanma nedenlerimizi aşağıdaki tabloda listelenmiştir.

·        Aşağıdaki tanımlama bilgisi Web Sitemizin işlevini yerine getirebilmesi için gereklidir.

Tanımlama bilgisi adı Amacı
Alışveriş sepeti içeriği Bu tanımlama bilgisi ziyaretçilerin alışveriş sepeti ayrıntılarını saklar.

 

 • Aşağıdaki tanımlama bilgileri web sitemizin işlevini yerine getirebilmesi için gerekli değildir; genel olarak hizmetlerimizin sağlanması, sürdürülmesi ve iyileştirilmesi için kullanılır. Sizin onayınız olmadan bu tanımlama bilgilerinden hiçbirini yerleştirmeyiz.
Tanımlama bilgisi adı

Amacı

Dil

 

Bu tanımlama bilgisi varsayılan kullanıcı dilini hatırlar
POLL_LV_ID_* Bu tanımlama bilgisi kullanıcının daha önce bir oylama yaptığını işaretler

 

Bu tanımlama bilgisi kullanıcının ülke seçimini hatırlar
önizleme_izin_profili* Bu tanımlama bilgisi varsayılan kullanıcı profili ayarlarını saklar

 

Önizleme_izin_özellikleri* Bu tanımlama bilgisi varsayılan kullanıcı özellikleri ayarlarını saklar
Altbilgi_önizleme* Bu tanımlama bilgisi varsayılan kullanıcı profil ve özellikleri ayarlarını saklar
JSESSION Bu tanımlama bilgisi teknik oturumun izlenmesine yardımcı olur
CTSESSION Bu tanımlama bilgisi teknik oturumun izlenmesini sağlar
Google Analytics, Coremetrics, Omniture, Tealeaf Bu tanımlama bilgileri ziyaretçinin web sitemizi kullanımıyla ilgili bilgi toplar. Bu tanımlama bilgileri aracılığıyla toplanan veriler anonim olup, kullanıcıya özel değildir/bilgi içermez. Site ziyaretçi sayısı, ziyaretçilerin hangi siteden geldiği ve görüntüledikleri sayfalar bu bilgilere dahildir.

 

Dilerseniz tanımlama bilgilerini tarayıcınızın ayarlarından (örneğin, tarayıcınızın “Tercihler” veya “Internet Seçenekleri” özellikleri altında) devre dışı bırakabilirsiniz.  Ancak, tanımlama bilgilerinin kullanımını devre dışı bırakmanız halinde Web Sitesinin bazı özelliklerinin düzgün çalışmayabileceğini lütfen dikkate alınız.  Tanımlama bilgileriyle ilgili işlem yapmak veya bunları silmek için yapılması gerekenlere ilişkin daha ayrıntılı bilgi için http://www.allaboutcookies.org/Internet adresini ziyaret ediniz.

Toplayabileceğimiz Kişisel Veri Tipleri

Yukarıda “Kişisel Verileri Sizden Nasıl Toplayabiliriz veya Alabiliriz” bölümünde listelenen tanımlama bilgileri aracılığıyla web sitesi kullanımınız, IP adresi, tarayıcı tipi ve işletim sistemi bilgileriniz hakkında bilgi toplayabiliriz. Aynı şekilde, online alışverişlerinizle ilgili işlemleri yapmak için ödeme bilgilerinizi ve ürün tercihleriniz ve alışveriş davranışlarınızla ilgili bilgilerinizi toplayabiliriz.

Bunlara ek olarak Web Sitesi’nin “Bize Ulaşın” sayfasında sunulan iletişim yolları aracılığıyla adınız, e-posta adresiniz, adresiniz, telefon ve faks numaranız gibi ulaşım bilgilerinizi toplayabiliriz. Dilerseniz yorumlarınız veya sorularınıza ilişkin olarak size ait diğer bilgileri kendi isteğinizle de bize sağlayabilirsiniz. Ancak, yorumlarınıza ve sorularınıza uygun bir cevap verebilmemiz için gerekli olandan fazla kişisel veriyi sağlamamanızı tavsiye ediyoruz.

Topladığımız Kişisel Verileri Nasıl Kullanıyoruz

Kişisel verilerinizi (i) yorum veya sorularınızı cevaplandırmak, (ii) online alışveriş işlemlerinizi yapmak, (iii) sizleri Medicalaser Serbest Girişimcileriyle iletişime geçirmek, (iv) kullanıcı deneyimini artırmak da dahil olmak üzere Web Sitesini geliştirmek ve (iii) sunucularımız ile ilgili problemleri teşhis etmek için kullanıyoruz. Kişisel bilgilerinizi bizimle paylaşmamayı tercih etmeniz durumunda, yukarıdaki hizmetleri sağlayamayabiliriz.

Bir Müşteri olarak kaydoluyorsanız

Bir müşteri olarak kaydoluyorsanız aşağıdaki konularda kişisel bilgilerinizi toplayabiliriz:

 •       İrtibat bilgileri (ör. isim, posta veya e-posta adresi, faks numarası ve telefon numarası);
 •       Doğum tarihi;
 •       Şifre;
 •       Mevcut yasaların gerektirdiği ölçüde vergilendirme bilgileri;
 •       Ürün tercihleri, satın alma alışkanlıkları, satın alma geçmişi ve harcama karakteristiği;
 •       İletişim tercihleri.

Yalnızca istisnai durumlarda olmak üzere, başka kişisel verileri de toplayabiliriz. Hakkınızda bu tip kişisel verileri kullanmaya gerek duymamız halinde; bunu yapmamıza yasaların izin verdiğinden emin olacağız (ör. müsaadenizi isteyebiliriz).

Sizin hakkınızda elde ettiğimiz bilgileri şu işlemlerde kullanabiliriz:

 • Müşteri olarak kayıt ile ilgili işlerinizin yürütülmesinde;
 • Taleplerinize cevap vermede ve çevrim içi hesabınız ile ilgili işlerin yürütülmesinde;
 • Ürün veya hizmet taleplerinizin işlenmesinde;
 • Sizinle iletişim kurulmasında;
 • ABO’nuza isim, adres, telefon numarası veya e-posta adresinizin verilmesinde;
 • Web sitesi kullanımınızı geliştirmek için eklentilerin (ör. alışveriş sepeti özelliği sunulması, giriş bilgilerinin ve dil tercihlerinin hatırlanması vb. amaçlarla) kullanılmasında;
 • Web sitesini iyileştirmek adına, eklentiler yardımıyla web sitesini nasıl kullandığınızın takip edilip kayıt altına alınması veya kullandığımız yazılım ve donanımdaki problemlerin teşhis edilmesinde;
 • Muhasebe, denetleme, faturalandırma ve tahsilat faaliyetlerinin yürütülmesinde ve
 •  Mevcut yasal gereklilikler, endüstri standartları ve prensiplerimiz ile uyumluluğun sağlanması sürecinde.

Kişisel verilerinizi paylaşmamayı seçerseniz yukarıdaki hizmetleri sunamayabiliriz.

Kişisel Verileri Nasıl Paylaşabiliriz

Medicalaser, kişisel verilerinizi satmamakta, kiralamamakta veya kişisel verilerinizin ticaretini yapmamaktadır. Medicalaser kişisel verilerinizi ancak aşağıda sıralanan kişi ve kuruluşlarla paylaşabilir:

 • Medicalaser’in kişisel verileri ifşa etmeyi makul surette gerekli gördüğü veya istediği Medicalaser grubundaki kuruluşlar;
 • Medicalaser ve Medicalaser İş Fırsatından sipariş ettiğiniz ürünlere ilişkin ürün önerisi, sipariş önerisi, ürün bilgileriyle ilgili iletişimi sağlamak üzere Medicalaser Serbest Girişimcileri; ve
 • Hukukun gerekli gördüğü hallerde veya diğer şahısların veya Medicalaser’in haklarının, mülkiyetinin veya güvenliğinin korunması amacıyla makul surette gerekli görüldüğü ölçüde hükümet yetkilileri veya diğer üçüncü kişiler.

Uluslararası Veri Aktarımları

Sizinle ilgili topladığımız kişisel verileri diğer Medicalaser ülkelerine veya ana şirket Alticor Inc’in diğer kuruluşlarına aktarabiliriz. Bunlardan bazıları, verilerin ilk başta toplandığı ülke dışındaki ülkelerden toplanmış olabilir.  Söz konusu ülkelerin kanunları, verileri ilk başta sağlamış olduğunuz ülkenin kanunları ile aynı seviyede veri koruması sağlamayabilir. Kişisel verilerinizi başka ülkelere aktardığımızda, işbu Gizlilik Bildiriminde belirtildiği şekilde ve ilgili mevzuat hükümleri uyarınca söz konusu verileri koruyacağız.
 

Kişisel Verileri Nasıl Koruyoruz

Sağladığınız kişisel verilerin kazara, hukuka aykırı yollarla veya yetkisiz biçimde yok edilmesine, kaybına, değiştirilmesine, erişimine, ifşa edilmesine veya kullanılmasına karşı düzenlenmiş uygun teknik ve organizasyonel güvenlik korumalarını sağlamaktayız.

Kişisel Verileri Hangi Süreyle Saklıyoruz

Kişisel verileri, hukuken başka şekilde öngörülmediği sürece, söz konusu verileri toplama amacımızı yerine getirmek için gerekli olan süre boyunca saklıyoruz (bkz. yukarıda “Topladığımız Kişisel Verileri Nasıl Kullanıyoruz“).

Diğer Web Sitelerine Linkler

Web Sitesi, üçüncü kişiler tarafından sağlanan ve bizim bilgi ve gizlilik uygulamalarımızdan farklı uygulamalara sahip web sitelerinin linklerini içerebilir. Bu gibi üçüncü kişiler tarafından kullanılan bilgi veya gizlilik uygulamaları itibariyle yükümlü veya sorumlu tutulamayız. Bu gibi web sitelerini kullanmadan veya bu sitelerde veya bu siteler aracılığıyla kişisel veri ya da herhangi başka bir bilgiyi sunmadan önce tüm üçüncü kişi web sitelerinin gizlilik bildirimlerini okumanızı öneririz.

Web Sitesi Gizlilik Bildirimi Güncellemeleri

Medicalaser işbu Web Sitesi Ziyaretçileri Gizlilik Bildirimini herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar.  İşbu Web Sitesi Ziyaretçileri Gizlilik Bildiriminin değiştirilmesi durumunda, yürürlük tarihi güncellenecek ve bu değişiklikler yayımlanmalarının ardından geçerli olacaktır. Web Sitesi Ziyaretçileri Gizlilik Bildirimini düzenli aralıklarla incelemenizi tavsiye ederiz.

Haklarınız

Yürürlükteki mevzuattan doğan haklarınız, işlem yaptığımız kişisel verilere erişim, bu tarz kişisel verilerinizin düzeltilmesi, silinmesi veya engellenmesi ve belli bilgi işlem faaliyetlerine itiraz etme haklarını kapsayabilir. Bu haklarınızı kullanmak için aşağıda belirtilen iletişim bilgilerimizi kullanarak yazılı bir talepte bulunmanız gerekmektedir.

Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz

Bu Web Sitesi Ziyaretçileri Gizlilik Bildirimi hakkında herhangi bir yorumunuz veya sorunuz olduğu takdirde veya bilgilerinizi güncellemeyi istemeniz durumunda veya haklarınızı kullanmak için, [ destek@medicalaser.com ] e-posta adresine veya Medicalaser, Barbaros Bulvarı Sayan Apt. No:39/3 Beşiktaş-İstanbul, Türkiye posta adresine posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Whatsapp Destek
Gönder